„Cukier lukier – manufaktura słodyczy i inne smakołyki…...
2018-10-12 09:41:54

„Cukier lukier – manufaktura słodyczy i inne smakołyki… …czyli ŚDS autokarem do Stolicy Dolnego Śląska” !

W miniony piątek 05 października br. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowie Wielkopolskim wraz z terapeutami udali się na wycieczkę do Wrocławia.

Po przyjeździe na miejsce spotkaliśmy się z przewodnikiem, który przedstawił nam wstępny plan zwiedzania tego przepięknego miasta. Program wycieczki był bardzo napięty bowiem przewidzianych było wiele atrakcji. Zaczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta w tym min.: Uniwersytetu Wrocławskiego i Rynku. Mieliśmy możliwość poznania historii wielu niezwykłych miejsc.

Podczas zwiedzania pan przewodnik opowiadał bardzo wiele ciekawostek oraz faktów historycznych w charakterystyczny dla siebie sposób, który wszystkim nam przypadł do gustu.

Poza historią i zwiedzaniem był również czas na prawdziwą terapię. W tym celu dostaliśmy się do  „Manufaktury Słodyczy – Cukier Lukier”. Na miejscu panie pokazały nam jak się wytwarza lizaki, cukierki i inne słodycze. Po tym pokazie przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Każdy z nas mógł sam własnoręcznie uformować lizak. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i uśmiechnięci.

Podczas wycieczki towarzyszyła nam przepiękna słoneczna pogoda, która we wspaniały sposób podkreślała kontury i rysy niesamowitego Wrocławia. Po wyczerpujących atrakcjach przyszedł czas na obiad oraz złapanie oddechu.

Wizytę w tym pięknym miejscu zakończyliśmy wspólnymi pamiątkowymi zdjęciami. Następnie udaliśmy się w drogę powrotną. Wszyscy szczęśliwi i bardzo zadowoleni wróciliśmy do Ostrowa.

Wytworzył/Odpowiedzialny: Daniel Świgoniak
Czas wytworzenia: 2018-10-12
Udostępnił: Włodzimierz Florczak
Czas udostępnienia: 2018-10-12 09:41:54
Liczba wyświetleń: 156