ŚDS na wycieczce w Miliczu i Krośnicach
2018-07-06 07:04:34

ŚDS na wycieczce w Miliczu i Krośnicach

W piątek 29 czerwca br. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowie Wielkopolskim wraz z terapeutami udali się w podróż do Milicza i Krośnic. Hasłem przewodnim było „Krośnice pełną parą”.

Naszą wycieczkę zaczęliśmy od Milicza. W Miliczu złożyliśmy wizytę w tzw.: „Domu Drzewa”, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach pn.: „ Laboratorium Przyrody”.

Wzbogaciliśmy się o nową wiedzę o życiu w lesie, dowiadując się wielu ciekawych informacji.

Następnie przenieśliśmy się na zewnątrz, gdzie zostaliśmy poczęstowani napojami oraz drożdżówkami. Po pikniku przemieściliśmy się autokarem oraz busem do Krośnic. Jedną z głównych atrakcji była przejażdżka kolejką wąskotorową wzdłuż ścieżki edukacyjnej. Następnie zwiedzaliśmy parowozownię należącą do Krośnickiej Kolei Wąskotorowej.  

Podczas zwiedzania mogliśmy poznać historię tego niezwykłego miejsca. Po wyczerpujących atrakcjach był również czas na odpoczynek oraz obiad.

Odwiedzając wspomniane miejsca mogliśmy w nieco odmienny sposób połączyć proces terapii, integracji i edukacji z aktywnym wypoczynkiem i dobrą zabawą.

Wizytę w tym pięknym miejscu zakończyliśmy wspólnymi pamiątkowymi zdjęciami. Następnie udaliśmy się w drogę powrotną. Wszyscy szczęśliwie wróciliśmy do naszych domów.

Wytworzył/Odpowiedzialny: Daniel Świgoniak
Czas wytworzenia: 2018-07-06
Udostępnił: Włodzimierz Florczak
Czas udostępnienia: 2018-07-06 07:04:34
Liczba wyświetleń: 188