„Nie samą terapią człowiek żyje…” – czyli turystycznie...
2018-04-24 10:34:31

„Nie samą terapią człowiek żyje…” – czyli turystycznie i rekreacyjnie w leśniczówce - Wycieczka ŚDS

W czwartek 19 kwietnia br. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowie Wielkopolskim wraz z terapeutami udali się na niecodzienną podróż do bardzo urokliwego miejsca, do „Leśniczówki w Przygodziczkach”.

Leśniczówka ta tworzy niepowtarzalny klimat, w otoczonej lasem scenerii. Jest to kompleks obiektów rekreacyjnych, wraz z miejscem, gdzie można rozpalić ognisko, skorzystać z grilla czy klimatycznej sali, idealnej na spotkania i wspólne biesiadowanie.

Zostaliśmy powitani napojami, drożdżówkami oraz drobnymi upominkami. Jedną z głównych atrakcji był przewóz bryczką, który był premierowym przeżyciem dla większości naszych podopiecznych.

Podczas zwiedzania mogliśmy poznać historię tego niezwykłego miejsca. Po wyczerpujących atrakcjach był również czas na odpoczynek oraz zabawę z psami, które strzegą porządku na terenie leśniczówki. W międzyczasie były serwowane pieczone kiełbaski, ziemniaki i inne przysmaki. Atrakcją dla uczestników była możliwość samodzielnego pieczenia kiełbasek nad ogniskiem.

Po tych wszystkich emocjach, część grupy bawiła się tańcząc, a druga część biesiadowała na rozległym placu przed leśniczówką. Wizytę w tym pięknym miejscu zakończyliśmy wspólnymi pamiątkowymi zdjęciami.

Pełna wrażeń wycieczka była bardzo przyjemna, dostarczyła niezapomnianych przeżyć, a uczestnicy choć zmęczeni wracali do domu uśmiechnięci i zadowoleni.

Odwiedzając świat leśnych zakątków pięknej Leśniczówki w Przygodziczkach mogliśmy w nieco odmienny sposób połączyć proces terapii, integracji i edukacji z aktywnym wypoczynkiem i dobrą zabawą.

Wytworzył/Odpowiedzialny: Daniel Świgoniak
Czas wytworzenia: 2018-04-24
Udostępnił: Włodzimierz Florczak
Czas udostępnienia: 2018-04-24 10:34:31
Liczba wyświetleń: 187