ŚDS NA IMPREZIE INTEGRACYJNO – TURYSTYCZNEJ W LICHENIU I...
2017-09-29 15:38:59

ŚDS NA IMPREZIE INTEGRACYJNO – TURYSTYCZNEJ W LICHENIU I GOSŁAWICACH

W dniu 27 września 2017 roku uczestnicy wraz z kadrą Środowiskowego Domu Samopomocy przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowie Wielkopolskim wzięli udział w imprezie integracyjno - turystycznej zorganizowanej przez Biuro Podróży Travel & Styl.

W trakcie wycieczki towarzyszył nam pilot, który przybliżał historię miejsc przez które przemierzaliśmy oraz umilał nam czas ciekawymi anegdotami związanymi z tymi miejscami.

Podczas wycieczki zapoznaliśmy się z historią powstania Sanktuarium w Licheniu, którą przedstawił nam miejscowy przewodnik. To była niebywała atrakcja, która zrobiła na wszystkich bardzo duże wrażenie. Po zakończeniu zwiedzania Bazyliki, czyli części „duchowej”, musiało też być coś i dla ciała. Dlatego też wybraliśmy się wszyscy na obiad do restauracji w Koninie.

Następnie przemieściliśmy się do Gosławic do tamtejszego zamku i muzeum, przy którym jest skansen etnograficzny. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, iż to muzeum jest bardzo dobrze dostosowane do zwiedzania przez osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich. Ekspozycja jest częścią Muzeum Okręgowego w Koninie, mającego swoją siedzibę w części miasta nazywanej Gosławicami, położonej nad jeziorem Gosławickim, na północ od centrum. Na niewielkim obszarze prezentuje tradycyjną architekturę ludową regionu konińskiego. Znajdziemy tu pięć obiektów: chałupę, stodołę, dwa wiatraki „koźlaki” oraz kuźnię. Muzeum gromadzi m.in. sprzęty ginących zawodów, których pokazy odbywają się tutaj w czasie festynów.

Ta wycieczka pozostanie na długo w naszej pamięci, gdyż była fantastyczną formą integracji, jak i dobrym przykładem pożytecznego spędzania czasu.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie, w tym: organizatorowi – firmie Travel & Styl, przewodnikowi Panu Zbigniewowi Zielińskiemu oraz pracownikom ŚDS w Ostrowie Wielkopolskim.

Wytworzył/Odpowiedzialny: Daniel Świgoniak
Czas wytworzenia: 2017-09-29
Udostępnił: Włodzimierz Florczak
Czas udostępnienia: 2017-09-29 15:38:59
Liczba wyświetleń: 256