Święto Rodziny
2017-06-22 10:21:49

Święto Rodziny

W piątek 2 czerwca 2017 roku z okazji Święta Rodziny na który składają się Dzień Dziecka, Dzień Mamy, Dzień Taty, wybraliśmy się do Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu na spektakl  „O dziewczynce, która podeptała chleb” na motywach baśni Hansa Christiana Andersena.

Bohaterką przedstawienia była Amanda, która urodziła się w biednej rodzinie. Była z tego powodu bardzo wściekła, ponieważ rodziców mimo ciężkiej pracy, nie stać było na kupno nowych rzeczy, opłacić lekcji gry na wiolonczeli czy kupić owoce lub słodycze. Rodzinę było stać tylko na chleb.

Z tej wściekłości Amanda robiła rzeczy brzydkie, bardzo okrutne, których się nie wstydziła. Kiedy rodzice zmuszeni byli sprzedać jej ukochaną wiolonczelę, Amanda zrobiła się jeszcze bardziej wściekła i okrutna; postanowiła uciec z domu. Na drodze w nieznane pojawiła się Bogata Pani, która zabrała Amandę do swojego świata, daleko od błota, much i jej ubogich rodziców. Jednakże po czasie staje się znudzona koncertami, fanami i bogactwem. Chcąc odmiany dla przybranej córki, Bogata Pani zaproponowała, aby Amanda odwiedziła swoich biednych rodziców zanosząc im bochenek chleba. W drodze do starego mieszkania z obawy przed zabrudzeniem butów dziewczyna staje na chlebie, a wtedy zapada się do Świata Podziemi, gdzie mieszkają cienie każdej żyjącej istoty. To królestwo brzydoty, skąpstwa, chciwości i nienawiści.

My wiemy jaki dalszy los spotkał bohaterkę przedstawienia, a jeżeli jesteście ciekawi jej dalszych losów, to musicie wybrać się do teatru bo naprawdę warto, by zobaczyć jak zakończyła się historia Amandy.

Uczta dla duszy, to inna niż zwykle okazja do świętowania Dnia Rodziny w Ośrodku, to wspaniała okazja do integracji podopiecznych i ich rodzin.

Wytworzył/Odpowiedzialny: Daniel Świgoniak
Czas wytworzenia: 2017-06-22
Udostępnił: Włodzimierz Florczak
Czas udostępnienia: 2017-06-22 10:21:49
Liczba wyświetleń: 273