Zostań Gwiazdą HollyŁÓDŹ
2016-11-29 14:40:01

Zostań Gwiazdą HollyŁÓDŹ

W dniu 22 listopada 2016 roku Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Ostrowie Wielkopolskim wzięli udział w imprezie turystycznej pt. „Zostań Gwiazdą HollyŁÓDŹ” zorganizowanej przez Biuro Podróży Travel & Styl.

Podczas wycieczki Uczestnicy zapoznali się z historią miasta z okresu XIX i XX wieku, tradycjami włókienniczymi, architekturą, zabytkami oraz mieli okazję spacerować ulicą Piotrkowską, będącą sercem i kręgosłupem miasta. Zwiedzając Łódź z przewodnikiem poznaliśmy również współczesną część miasta, z nową architekturą i grafiką urbanistyczną.

Niebywałą atrakcją było zwiedzanie Ogrodu Botanicznego z kolekcją roślin egzotycznych, z różnych stref klimatycznych, które trafiły do Łodzi w połowie XIX wieku. Na zakończenie odwiedziliśmy największą w Polsce edukacyjną wystawę z klocków Lego. Prezentowane eksponaty składały się z kilku milionów klocków, m.in. roboty, samoloty, postacie oraz zbudowany z pięciu tysięcy elementów statek Titanic. Do Ostrowa wróciliśmy w dobrych humorach z bagażem wrażeń i wiadomości oraz planów wycieczkowych na przyszłość.

Wytworzył/Odpowiedzialny: Beata Binczak
Czas wytworzenia: 2016-11-25
Udostępnił: Włodzimierz Florczak
Czas udostępnienia: 2016-11-29 14:40:01
Liczba wyświetleń: 270